II miejsce 40 GBDW w XXIII Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych

Harcerska wędrówka, czyli na szlaku Chorągwianego XXIII Rajdu Śladami Powstańców Styczniowych.

Krocząc do celu odkryliśmy wiele niezwykłych miejsc  oraz mogliśmy razem spędzić czas.

III miejsce 40 GBDW w X Rajdzie Św. Jerzego

Nasi harcerze i harcerki z 40 GBDW zajęli III miejsce w  X Rajdzie Św. Jerzego
… Najważniejsze, że mogliśmy wspólnie wędrować "w realu a nie na Teams" …

Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia w klasie 1 b

Klasa 1 b obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza. Uświadomienie uczniów, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją, zapewniamy sobie zdrowsze i lepsze życie. Każdy jest mieszkańcem planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Uczniowie klasy 1b wykonali wspaniałe prace, do ich stworzenia głównie wykorzystali produkty, które pochodziły z materiałów ponownie wykorzystanych. Część uczniów w tym dniu udała się wraz z rodzicami na wspólne sprzątanie pobliskich terenów.

Brawo Rodzice i Uczniowie za wspaniałą inicjatywę!

J. Siemieniuk

Wyróżnienia w konkursie poetyckim

„Bohater literacki w wersach wiersza ukryty”

Miło jest nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły - Zofia Sac ( klasa 6 b) i Julia Tołkin (klasa 6 c) znalazły się w gronie osób wyróżnionych w Miejskim Konkursie Poetyckim „Bohater literacki w wersach wiersza ukryty” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku i objętym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Książnicy Podlaskiej. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o bohaterze lektury. Tekst wiersza miał jak najpełniej prezentować postać literacką. Nasze uczennice napisały prace o Nice Mickiewicz (bohaterce lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”) i o Stasiu Tarkowskim - bohaterze lektury „W pustyni i w puszczy”).

Ze szczegółowymi wynikami konkursu i z nagrodzonymi pracami można się zapoznać pod adresem: https://sp50.bialystok.pl/news/1087/299/Wyniki-Miejskiego-Konkursu-Poetyckiego-Bohater-literacki-w-wersach-wiersza-ukryty

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Borys – nauczyciel języka polskie

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia jak co roku obchodzimy Dzień Ziemi. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji wyjaśniającej, dlaczego dbanie o naszą planetę jest tak ważne i dlaczego przypominamy sobie o tym akurat w tym dniu.

Światowy Dzień Zdrowia

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji naszych wolontariuszek poświęconej tej tematyce.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.  Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

To święto obchodzimy w naszej bibliotece cyklicznie. W tym roku z tej okazji Konkurs Frazeologiczny uczniowie rozwiązywali on-line w aplikacji Quizizz. Wzięło w nim udział 50 uczniów.

Za zajęcie najwyższego wyniku (100%) poprawnych odpowiedzi nagrody otrzymują: Maria Jabłońska klasa VIIc, Natalia Matowicka klasa VIc, Michał Kondraciuk klasa VIc

Na wyróżnienia zasłużyli: Gabriela Kuczyńska klasa Va, Amanda Zacharewicz klasa Va, Julia Tołkin klasa VIc, Karolina Sołbut klasa VId, Oliwia Supińska klasa VId, Zuzanna Dymińska klasa VId, Weronika Piotrowska klasa VId, Bartłomiej Rutkowski VIIa, Igor Kiryluk klasa VId, Maja Juchno klasa VId.

Gratulacje!

Prace uczniów nadesłane do biblioteki szkolnej

Z przyjemnością prezentujemy kreatywne prace uczniów nadesłane do biblioteki szkolnej. Są to piękne, żywe okładki do wybranych książek. Jakub Wowtoniuk przedstawił okładkę do baśni „Dziewczynka z zapałkami”, a Mateusz Roszkowski zaprezentował książkę „Dziennik Cwaniaczka. Jak po lodzie”. Jesteśmy pod wrażeniem!

SP 52001       SP 52004

Kolejną wspaniałą pracę przygotowała dla nas Wiktoria Sikora, aktywnie działająca w kole bibliotecznym. Te trójwymiarowy projekt nawiązuje do książki W. Lorda „Titanic. Pamiętna noc.”

SP 52003