Uczennica i absolwentka naszej szkoły w finale konkursu ogólnopolskiego,.

28 października 2019 w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku przesłuchano ponad osiemdziesiąt osób w ramach eliminacji do IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Passionart, Fundacja AK im. Franciszka Miszczaka w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej.

W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci:

  1. Małgorzata Krawczuk ,
  2. Oliwia Gilewska
  3. Kinga Zaniewska.
  4. Maria Szehidewicz
  5. Anna Prymaka
  6. Magdalena Cieśluk-absolwentka

Po ubiegłorocznym sukcesie Marii Szehidewicz (wyróżnienie w finale),w tym roku do finału ogólnopolskiego w Krakowie zakwalifikowała się Anna Prymaka oraz Magdalena Cieśluk.

Gratulacje i trzymamy kciuki!

Więcej na stronie Instytutu Pamięci Narodowej i Facebooku

Konkurs na jesienny lampion ekologiczny

W ostatnim tygodniu października w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs na Ekologiczny lampion jesienny. Prace przyniesione przez dzieci były niesamowite. Bardzo pomysłowe, przepiękne lampiony zostały na krótką chwilę zaprezentowane na piętrze. Każdy mógł podziwiać przesympatyczne dynie. Przyniesiono w sumie 37 lampionów, każdy oryginalny i niepowtarzalny. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, w zasadzie było to niemożliwe. Wobec tego werdykt mógł być jeden. Każde dzieło zostanie w pewien sposób nagrodzone. 
Wszystkim biorącym udział w konkursie  uczniom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy inwencji twórczej...

Warsztaty kulinarne

Uczniowie kl. VI d we wtorek 29.10.2019 r. uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w "Zmokłej Kurze". Pod okiem szefa kuchni pana Piotra młodzież od podstaw robiła pizzę na naturalnych, nieprzetworzonych produktach. Zaangażowanie w tworzenie swojej  pizzy było niesamowite, a satysfakcja z upieczonej, a następnie  konsumowanej- nie do opisania.

IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ IM. HENRYKA RASIEWICZA ''KIMA''

Już po raz 4 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu. 28 .10 w sali Teatru Dramatycznego wystąpiły :
Małgorzata Krawczuk , Oliwia Gilewska i Kinga Zaniewska.

Dzień Integracji Szkolnej

23 października 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Integracji Szkolnej klas młodszych. Korytarz na I piętrze zamienił się w kolorowy plac zabaw. Dzieci wspaniale bawiły się chustą animacyjną, grały w kręgle, przechodziły przez kolorowy tunel, podbijały piłeczki rakietkami i ćwiczyły równowagę na dyskach równoważnych. Była to okazja nie tylko do wspólnej, radosnej zabawy, ale też lepszego poznania się i współpracy ze sobą.

Anna Radziszewska

Katarzyna Sołowiej

Aneta Wysocka

Sukcesy kolarskie naszych uczniów

W dniach 19-20.10.2019 na terenie Supraśla oraz w Białymstoku na terenie Parku Lubomirskich - Dojlidy odbyły się wyścigi o Puchar Polski. Bardzo dobrze zaprezentowały się młodziczki UKS WYGODA. W kategorii Junior Szymon Pomian absolwent SP 52 z roku 2018 wygrał oba wyścigi i jest naszym kandydatem do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy które rozegrane zostaną we Włoszech 9-10 listopada. Poza doskonała jazdą Szymona obserwowaliśmy ambitną postawę Młodziczek Tarasewicz Milena miejsce III i Rutkowska Izabela miejsce IV. Bardzo dobry występ.  Trener UKS WYGODA - Wiesław Grabek

Projekt "Łączka" i inne miejsce poszukiwań

23 października uczniowie naszej szkoły rozpoczęli udział w projekcie edukacyjnym "Łączka" i inne miejsce poszukiwań. Poznają na nim rolę, jaką w poszukiwaniu odgrywają poszczególne dziedziny nauki m.in. archeologia, antropologia, genetyka. Zdobędą wiedzę o historii poprzez losy ludzi. Odbyły się pierwsze warsztaty, na których poznali i spróbowali pracy w archiwum. Więcej na stronie IPN