Kolarstwo dla każdego

Nasi uczniowie mieli przyjemność spotkania z Martą Turoboś -  mistrzynią Polski w sprincie MTB – kolarstwo górskie. Czwartą zawodniczką Mistrzostw Świata w Chinach oraz Patrykiem Teulem - białostoczaninem, reprezentanemt Polski na Mistrzostwach Europy w Monachium w konkurencji BMX Freestyle, a wszystko to w ramach projektu „KOLARSTWO DLA KAŻDEGO”

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Nasza biblioteka, wraz ze swoimi czytelnikami, obchodziła dzisiaj Światowy Dzień Pluszowego Misia. Można było poznać wiele książek o misiach, wysłuchać misiowych historii - tak pięknie czytanych młodszym dzieciom przez uczniów kl. 8 c - oraz zrobić wspólne zdjęcie z Misiami, które specjalnie w tym dnu do nas przybyły z różnych ciekawych miejsc, aby poznać swoich książkowych przyjaciół i jak najwięcej dzieci.

Mateusz Romaniuk ze złotem w II GPW w tenisie stołowym!

20 listopada odbył się II wojewódzki turniej klasyfikacyjny w kategorii Skrzatów i Żaków. W turnieju wystartowało 61 zawodników i zawodniczek z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Na podium „zameldowali się”: Mateusz Romaniuk - w kategorii Skrzatów oraz Aleksander Romaniuk - w kategorii Żaków. Dobrą postawą wykazał się Olek. W walce o trzecie miejsce przegrywał 6:10 w czwartym secie,doprowadzając do stanu 10:10, następnie wygrywając 12:10! Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Aleksandra. Wielkie brawa za walkę!!
Pozostałe miejsca naszych uczniów:
SKRZAT
Kornel Obukowicz- 8 miejsce
ŻAK
Karol Lech- 6 miejsce
Gabriel Obukowicz-8 miejsce
Aleksander Dolistowski-9 miejsce
Filip Waśko- 17 miejsce

XI Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej

19 listopada Luiza Barszczewska z kl. VII b reprezentowała szkołę na XI Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej
i za wykonanie utworu "Dziewczyna z granatem" otrzymała Wyróżnienie. Gratulujemy!

WYCIECZKA DO AFRYKI ZE STASIEM I NEL

Uczniowie klasy VIc przygotowali wspólnie z nauczycielem języka polskiego Panem Hubertem Duchnowskim lekcję na temat: Mój ulubiony bohater z powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Jak widać, wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowując wspaniałe przebrania, chcąc wcielić się w postać.

Szkoła do hymnu 2022

W ramach akcji MEiN zachęcającej przedszkola, szkoły, placówki oświatowe i polonijne do wspólnego odśpiewania hymnu w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 10 listopada o godzinie 11:11 nasza szkoła wzięła udział w odśpiewaniu hymnu. Za uczestnictwo w tym przedsięwzięciu otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

W tym roku akcja odbywała się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju.

Udział w akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiły także szkoły polskie za granicą. Otrzymano 359 zgłoszeń ze szkół polonijnych z całego świata, w tym 231 szkół społecznych, 46 szkół przy placówkach dyplomatycznych i 82 szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania

dohymnu

SP 52 ze srebrnym i brązowym medalem w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym.

W dniu 15 listopada odbyły się Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - chłopców i dziewczynek. Dziewczynki w składzie: Lena Jurczuk, Amelia Szymanowska oraz Oliwia Sarosiek wywalczyły srebrny medal, tym samym awansując do etapu wojewódzkiego. Chłopcy w składzie: Aleksander Romaniuk, Karol Lech oraz Marcin Uszyński wywalczyli brązowy medal, ulegając w walce o srebro (3:4) szkole SSP3.

Wielkie gratulacje za walkę, czekamy na kolejne sukcesy!

Spotkanie autorskie z Kubą Sosnowskim

W dniu 16 listopada, na zaproszenie biblioteki szkolnej, odwiedził nas Pan Kuba Sosnowski - autor książek dla dzieci i dorosłych. Po wysłuchaniu czytanych przez pisarza fragmentów książki, poczuliśmy  potrzebę poznawania dalszych przygód Emki i jej wuja krasnoluda. Na szczęście mieliśmy świetną i niepowtarzalną okazję zakupić wybraną przez siebie książkę z autografem autora, porozmawiać z nim chwilkę i otrzymać osobistą dedykację. Opowiadając nam o swojej twórczości, jej początkach i inspiracjach, Pan Kuba zachęcił wielu z nas nie tyło do czytania, ale i do pisania książek, ponieważ - jak pokazał - warto jest odkrywać swoje pasje i je realizować.