Światowy Dzień Zdrowia

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji naszych wolontariuszek poświęconej tej tematyce.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.  Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

To święto obchodzimy w naszej bibliotece cyklicznie. W tym roku z tej okazji Konkurs Frazeologiczny uczniowie rozwiązywali on-line w aplikacji Quizizz. Wzięło w nim udział 50 uczniów.

Za zajęcie najwyższego wyniku (100%) poprawnych odpowiedzi nagrody otrzymują: Maria Jabłońska klasa VIIc, Natalia Matowicka klasa VIc, Michał Kondraciuk klasa VIc

Na wyróżnienia zasłużyli: Gabriela Kuczyńska klasa Va, Amanda Zacharewicz klasa Va, Julia Tołkin klasa VIc, Karolina Sołbut klasa VId, Oliwia Supińska klasa VId, Zuzanna Dymińska klasa VId, Weronika Piotrowska klasa VId, Bartłomiej Rutkowski VIIa, Igor Kiryluk klasa VId, Maja Juchno klasa VId.

Gratulacje!

Prace uczniów nadesłane do biblioteki szkolnej

Z przyjemnością prezentujemy kreatywne prace uczniów nadesłane do biblioteki szkolnej. Są to piękne, żywe okładki do wybranych książek. Jakub Wowtoniuk przedstawił okładkę do baśni „Dziewczynka z zapałkami”, a Mateusz Roszkowski zaprezentował książkę „Dziennik Cwaniaczka. Jak po lodzie”. Jesteśmy pod wrażeniem!

SP 52001       SP 52004

Kolejną wspaniałą pracę przygotowała dla nas Wiktoria Sikora, aktywnie działająca w kole bibliotecznym. Te trójwymiarowy projekt nawiązuje do książki W. Lorda „Titanic. Pamiętna noc.”

SP 52003

"Kto raz przyjaźni poznał moc..."

braterska

22 luty - Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o innych, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

40 Grunwaldzka Białostocka Drużyna Wielopoziomowa serdecznie zaprasza Wszystkich na "harcerskią wieczornicę" 22 lutego o godzinie 18.00 na MS Teams (linki do spotkania otrzymacie Państwo na poczcie email oraz na dzienniku szkolnym - Prymus).

Serdecznie zapraszamy!

Czuwaj! 40 GBDW

15n

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego!

Pomimo trudnej sytuacji z pandemią nas uczniowie zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa  ciężko trenują i nie zwalniają tempa. Na podium zameldował sie Michał Jurczuk. Po ciężkiej walce o złoto niestety musiał uznać wyższość kolegi klubowego.
Cieszymy się z wyniku i życzymy dlaszych sukcesów.

Witamy nowych czytelników!

W styczniu uczniowie klas I zawitali po raz pierwszy do biblioteki szkolnej. Zapoznali się z bogatym księgozbiorem dla dzieci oraz sposobem wypożyczeń. Wszyscy z zaaferowaniem oglądali kolorowe książki, wybierając swoje ulubione. Uczniowie otrzymali też prezenty w postaci książek sfinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii  „Mała książka – wielki człowiek”. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni opuszczali bibliotekę.

Zimowy konkurs biblioteczny

W grudniu w naszej bibliotece został przeprowadzony  konkurs na najpiękniejszą zimową zakładkę. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, które prezentujemy poniżej.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce Milena M. klasa IIa  i Jakub W. klasa IIb

II miejsce Natalia Ch. klasa IIa

III miejsce Aleksander D. klasa IIa

GRATULACJE!

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki

Uczennica klasy 6A Maria Szehidewicz, zdobyła wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”2020 w Krakowie. Gratulacje!