Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki

Uczennica klasy 6A Maria Szehidewicz, zdobyła wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”2020 w Krakowie. Gratulacje!

SUKCESY W KONKURSACH MUZYCZNYCH!

Mimo nauczania zdalnego nasi uczniowie biorą udział w konkursach muzycznych online i zdobywają nagrody.
Uczennica klasy 7 c Maria Jabłońska uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie pieśni Patriotycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej organizowanym przez MDK i wyśpiewała tam" wyróżnienie". Z kolei w Festiwalu Pieśni Legionowej i Patriotycznej "Raduje się serce, raduje się dusza..." zdobyła III miejsce. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Mikołajki w zerówce

W oddziale ,,O” dzień Mikołajek był magiczny i bajkowy. Dzieci założyły czerwone stroje i  mikołajkowe czapki. W trakcie zajęć obejrzały krótki film obrazujący pracę Świętego Mikołaja w ciągu całego roku. Chętnie uczestniczyły w licznych zabawach mikołajowych. Otrzymały także prezenty od wyjątkowego gościa, gdyż były bardzo grzeczneJ Było dużo śmiechu i wesołej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

LEKCJI HISTORII ONLINE „MISJA HISTORIA”

„…Wehikuł czasu już ruszył i MISJA Historia w Supraślu trwa, aby lekcje w domu były ciekawsze.

Ale historia to nie tylko walka, to także technologie, rzemiosło, materiały, sposoby. Jak to było sto lat temu - na co dzień nie wiemy, więc warto gdy jest taka okazja nie tylko posłuchać, ale także zobaczyć jak w czasach naszych dziadków i pradziadków wyglądały przedmioty potrzebne w boju daleko od domu...”

W dniach 23 - 27 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”. Wystarczyło „kliknąć” link i można było przenieść się w czasy Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Dziękujemy Stowarzyszenieu Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”

Andrzejki w oddziale "0"

30 listopada w oddziale "0" zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło oczywiście lania wosku, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami czy losowania symboli zawodów, jakie dzieci będą wykonywać w przyszłości. Zabawa andrzejkowa udała się wspaniale!

MIKOŁAJKI W KLASIE 1 B

W czasie edukacji zdalnej nie mamy możliwości, tradycyjnie obchodzić Mikołajek, które przypadają 6 grudnia. Postanowiliśmy przywołać Św. Mikołaja do naszej klasy i podzielić się naszą radością z innymi. Pomimo edukacji zdalnej znaleźliśmy sposób, na miło spędzone chwile we wspólnym gronie. Każdy uczeń klasy 1 b wykonał wspaniałego pomocnika Świętego Mikołaja. Dzielimy się z Wami owocami naszej pracy.mikolajki

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka cyklicznie podejmuje szereg działań, by promować czytelnictwo szczególnie w tym czasie.

W październiku dzieci wzięły udział w konkursie plastyczno- literackim „ Wyobraź sobie...”. Należało poprzez wybraną technikę plastyczną zaprezentować, co sobie wyobrażamy, czytając książki. Nagrodzono trzy piękne prace.

Uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w niezwykłych lekcjach biblioterapeutycznych, które mają za zadanie pomóc dzieciom w rozwiązywaniu problemów, motywowaniu ich do wiary we własne możliwości czy zachęcaniu do różnorodnych działań.

Odbyły się lekcje w oparciu o piękne książki „ Co zrobisz z pomysłem”, „Co się dzieje w mojej głowie” i „ Bałaganiaki”. Po każdych zajęciach dzieci miały szerokie uśmiechy i głośno wyrażały aprobatę dla tych spotkań. A zatem do zobaczenia!

11 listopada - Święto Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzimy w Polsce 11 listopada. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Dla Polaków, własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość.

Związane jest to również z powrotem do Warszawy marszałka Józefa Piłsudskiego, który wcześniej przebywał w niewoli w Magdeburgu (10 listopada). 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna oddała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem.

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej odbyły się zaledwie dwie takie uroczystości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości!

Oto prace uczniów naszej szkoły, powstałe w czasie nauki zdalnej, upamiętniające odzyskanie niepodległości: