Wspaniały weekend klas sportowych

KAJAKARZE sprawili nam wiele niespodzianek a  takie niespodzianki to my lubimy.
 W miniony weekend odbyły się w Augustowie Długodystansowe Mistrzostwa Polski które zakończyliśmy ZŁOTYMI medalistkami Mistrzostw Polski‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Panie i panowie przedstawiamy złote medalistki Mistrzostw Polski ze szkoły podstawowej nr 52

Gabriela Szczęsnowicz i Nicol Matnenko
C2 kanadyjka dwójka na 3 kilometry.

Do wspaniałych medalistów dołączyli nasi wspaniali kanadyjkarze zdobywając srebrny medal również w C2 5 kilometrów‼️‼️
Kuba Szeroki i i Olek Zajkowski

Nasza utalentowana kajakarka Maja Juchno również dołożyła brązowy krążek na  bardzo ciężkim wyścigu jakim była, jedynka kajak. Maja przepłynęła również 5 kilometrów.
Maja Juchno

4 miejsce na k2 kajak dwójka 5 kilometrów
Zuzanna Dymińska i Weronika Piotrowska

5 miejsce k2 kajak dwójka 5 kilometrów
Wiktoria Aleksiuk i Julia Matowicka

Wyścigi towarzyszące dla najmłodszych zawodników  a oto ich wyniki na 2 km:

2 miejsce na K2 dwójka kajak
Oliwia Zajkowska i Salina Skowrońska

2 miejsce na C1 jedynka kanadyjka
Tomasz Stepaniuk

3 miejsce na C1 jedynka kanadyjka
Remigiusz Ciborowski

4 miejsce na C1 jedynka kanadyjka
Szymon Anszczak

5 miejsce na C1 jedynka kanadyjka
Kamil Trusiewicz

10 miejsce na K1 jedynka Kajak
Patrycja Krejza

Były to zawody pełne emocji i nowych doświadczeń, walczenia ze swoimi
słabościami  a przede wszystkim gratulacje dla Poli Bruszewskiej która pokazała całej Polsce jak ważna walka jest do samego  końca  pomimo różnych trudności można ukończyć wyścig z klasa.Kolejnym godnym podziwu jest Maciej Maćkowiak który dzielnie pokonał dystans 10 km na C1 - kanadyjce jedynce, brawo dla wszyskich zawodników Dojlid
Płyniemy dalej do przodu
Trzymajcie kciuki za Mistrzostwa Polski w Sprincie ‼️‼️‼️

Mistrzostwa SP 52 o Puchar Pani Dyrektor w Tenisie Stołowym

Dnia 9 czerwca w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego klas I-III
Najmłodsi uczniowe mieli okazję zmierzyć się z kolegami, koleżankami z innych klas by wyłonić najlepszych w szkole. Była to doskonała okazja aby przybliżyć tajniki tenisa stołowego , poczuć sportową rywalizację a także smak zwycięstwa.

Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali Lena Jurczuk i Aleksander Romaniuk.

Nagrody dodatkowe otrzymali:
Zawodnik Fair Play- Adamowicz Patryk
Mistrz akcji- Aleksander Romaniuk
Waleczne serce- Trusiewicz Michał

Klasyfikacja:
  1. Aleksander Romaniuk
  2. Karol Lech
  3. Gabriel Obukowicz
  4. Bartosz Choroszewski
  5. Kowalczuk Jakub
  6. Wowtoniuk Jakub

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom - który w tym roku odbywał się w dniach 30.05 – 02.06.2022 pod hasłem - „ Polscy autorzy dla klimatu” w naszej bibliotece zorganizowano szereg działań propagujących czytelnictwo.

Odbyły się zajęcia biblioteczne promujące książkę o tematyce ekologicznej - „Awantura w śmietniku” Marcina Barana, zajęcia biblioteczne dla dzieci w świetlicy na podstawie książki Z. Staneckiej „Misja Inspektora Maskonura”. Zorganizowaliśmy też Konkurs pięknego czytania wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej o tematyce ekologicznej. Do konkursu przystąpili uczniowie klas trzecich.

Odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne na godzinach wychowawczych oparte na opowiadaniu „Drzewa” związanym z ochroną środowiska

Dzień Dziecka trwa cały rok

08 czerwca (tydzień później) klasa 4A świętowała Dzień Dziecka, oczywiście na lodach. Dziękujemy "klasowym Rodzicom" za wspaniały prezent. Było przepysznie i wesoło.

„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Uczniowie naszej szkoły – klasy VIb wzięli udział

w Ogólnopolskim Konkursie

„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Ich praca polegała na wykonaniu cyfrowego drzewa genealogicznego w oparciu o pracę badawczą nad historią swojej rodziny.

Tymoteusz Trzasko oraz Miłosz Wierzbowski otrzymali dyplomy finalistów etapu wojewódzkiego, tym samym kwalifikując się do kolejnego etapu ogólnopolskiego.

Serdecznie gratulujemy!

1653919623519

SUKCESY ARTYSTYCZNE

20 maja odbył się FESTIWAL PIEŚNI LEGIONOWEJ I PATRIOTYCZNE „Raduje się serce, raduje się dusza…”, w którym kolejny sukces wyśpiewała uczennica kl. 4 b Zuzanna Zaniewska zajmując II miejsce. Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku.

Michał Jurczuk w najlepszej dziesiątce w kraju!!!

W miniony weekend w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym które jednocześnie były Ogólnopolską Olimpiadą młodzieży. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8d Michał Jurczuk. Michał pewnie przeszedł fazę grupową trafiając kolejno na numer 10 w kraju. Ciężki pojedynek obfitował w wiele zwrotów akcji i niesamowitych wymian na stole z których zwycięsko wyszedł Michał Jurczuk. Zwycięstwo Michała dało mu awans do najlepszej dziesiątki w kraju.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej!!!

Sukcesy artystyczne.

W dniu 28 kwietnia 2022 r. uczennica klasy 4 b Zuzanna Zaniewska uczestniczyła w Konkursie Piosenki Poetyckiej, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Zuzia zaśpiewała piosenkę " Laleczka z saskiej porcelany"  i za swoją interpretację otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!