NASZ CHÓR NAJLEPSZY

13 czerwca chórzystki wystąpiły na Konkursie Piosenki Wakacyjnej w MDK i wyśpiewały sobie GŁÓWNĄ NAGRODĘ.
Wielkie gratulacje !
W tym samym Konkursie jako solistka wystąpiła także jedna z chórzystek Marysia Jabłońska z kl. V c i zdobyła WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Dyrygentem chóru i opiekunem artystycznym Marysi jest p. Grażyna Siwerska-Mandziuk

ŚWIĘTO SZKOŁY

5 czerwca w naszej szkole jest zawsze niezwykle ważnym dniem, od rana panuje niecodzienna atmosfera – gromadzą się ubrani w stroje galowe uczniowie, wśród nich krążą przejęci nauczyciele, przybywają zaproszeni goście. Niebawem zacznie się obchodzone już tradycyjnie od kilku lat ŚWIĘTO SZKOŁY!

W asyście pocztu sztandarowego przebiegła oficjalna część spotkania. Inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej – najpierw zabrzmiał donośnie nasz hymn narodowy, następnie dyrektor szkoły Pani Anna Rogowska powitała gości. Zgodnie z tradycją wręczono statuetkę „Złote Serce Ireny”. Kolejno odbyło się rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego i Szkolnej Olimpiady Przedmiotowej. Nauczyciele otrzymali podziękowania od Podlaskiego Kuratora Oświaty za pracę w komisjach Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego.

Autorami części artystycznej były w tym roku klasy VIa i VIb pod kierunkiem wychowawców Marty Niwińskiej i Huberta Duchnowskiego, część muzyczną nadzorowała Bożena Winconek. Młodzież przygotowała montaż słowno- muzyczny, w którym motywem przewodnim była postać Ireny Białówny. Uczniowie zainscenizowali humorystyczną scenkę przedstawiającą lekcję języka polskiego, odbył się konkurs na przebranie za Irenę Białównę, podczas którego zaprezentowano niezwykle kreatywne i pomysłowe stylizacje. Ogłoszono wyniki quizu „Co wiesz o patronie swojej szkoły”. Uroczystość uświetniły także występy naszych niezwykle utalentowanych uczniów.

My dla innych

Dnia 24 maja w ramach prowadzonej przez nas akcji „My dla innych” nasze wolontariuszki wystąpiły przed dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola „Brzoskwiniowego”.  Uczennice zaprezentowały przedszkolakom kabaretową wersję znanej wszystkim baśni o Kopciuszku. Było dużo śmiechu i radości nie zabrakło również morału. Na koniec rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki oraz zaprosiłyśmy na rodzinny piknik. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie dzieciom, nauczycielom i dyrekcji przedszkola.

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

23 maja 2019 roku uczniowie, przedstawiciele klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej, wzięli udział w XVII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na Politechnice Białostockiej Wydziale Elektrycznym. Zajęcia dotyczyły optyki oraz skutkom przepływu prądu elektrycznego. Dziękujemy pracownikom PB za możliwość uczestniczenia w festiwalu.

I Miejsce w Festiwalu !!!!!!!!!

23 maj uczennica z klasy 5 c Marysia Jabłońska wyśpiewała I Miejsce w Festiwalu Pieśni Legionowej i Patriotycznej " Raduje się serce raduje się dusza" organizowanym przez SP 21 pod patronatem Wojewody Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!

UDZIAŁ W FESTIWALU " WIOSENNY POWIEW"

Dnia 16 maja 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Festiwal Piosenki Poetyckiej "Wiosenny powiew". Naszą szkołę reprezentowała uczennica Maria Jabłońska z klasy 5 . W jej wykonaniu można było usłyszeć piosenkę "Mury" i "Kwiat jednej nocy". Gratulujemy odwagi !

Międzynarodowe Regaty Kajakowe

W miniony weekend 04.05.2019 r., na zalewie w Dojlidach, odbyły się Międzynarodowe Regaty Kajakowe VI MEMORIAŁ im. Ireneusza Skowrońskiego. W zawodach wzięło udział 135 zawodników z 10 klubów z całej Polski, nasz klub UKS "Dojlidy" reprezentowali m. in. uczniowie naszej szkoły klasy 0A, 4D, 5D, 6B którzy w pięknym stylu zaprezentowali się na zawodach z wynikami:

Najmłodsi adepci:

Kajak - polo dziewczęta (dystans 200 metrów )

1 miejsce Maja Juchno

2 miejsce Salina Skowrońska

4 miejsce Karolina Sołbud

5 miejsce Piotrowska Weronika

9 miejsce Matowicka Julia

Kajak - polo chłopcy (dystans 200 metrów)

3 miejsce Gierejko Marcel

4 miejsce Szeroki Jakub

C1 chłopców  (jedynka kanadyjka 500 metrów)

1 miejsce Świstak Grzegorz

2 miejsce Świderski Wojciech

3 miejsce Świstak Stanisław

4 miejsce Szeroki Jakub

4 miejsce Matoszko Piotr

5 miejsce Biedrycki Jakub

K1 chłopców (jedynka kajak 500 metrów)

6 miejsce Woźniewski Kacper

7 miejsce Kasperuk Damian

9 miejsce Maćkowiak Maciej

K2 chłopców ( dwójka  kajak 500 metrów)

2 miejsce Woźniewski Kacper, Kasperuk Damian

5 miejsce Gierejko Marcel, Maćkowiak Maciej

C2 chłopców (dwójka kanadyjka 500 metrów)

1 miejsce Świderski Wojciech, Świstak Grzegorz

3 miejsce Biedrycki Jakub, Świstak Stanisław

K2 dziewcząt (dwójka kajak 500 metrów)

3 miejsce Karolina Sołbud, Juchno Maja

8 miejsce Matowicka Julia, Piotrowska Weronika

Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla zawodników i rodziców.

Sandra Skowrońska

Mali aktorzy

W dniu 27.03.2019 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły przygotowały trzy przedstawienia: ,,Królewna Śnieżka”, ,,Królewna Śmieszka” oraz ,,Jaś i Małgosia”. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role. Na widowni zgromadziły się licznie przybyłe dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 81 w Białymstoku. Widzowie nagrodzili drugoklasistów gromkimi brawami.

Przedstawienia były podsumowaniem realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej pt. ,,Teatr uczy i bawi”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Aneta Wysocka, Katarzyna Sołowiej, Anna Radziszewska