Dzień Pluszowego Misia

Tradycyjnie już  w naszej bibliotece obchodziliśmy to „pluszowe święto”. W tym roku uczniowie zapoznali się z wystawką książek , których głównym bohaterem jest miś. Motywem przewodnim  święta było hasło „Ja i moja maskotka” . Uczniowie w naszej czytelni pojawili się ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, każdy chciał zrobić zdjęcie ze swoim ulubieńcem. Najmłodsi mogli wykonywać portrety Paddingtona , wielu z zapałem zabrało się za kolorowanie  tej postaci.

W klasie I a została przeprowadzona lekcja biblioteczna z  tej okazji. Uczniowie poznali historię powstania tego święta, wysłuchali tekstu książki „Masza i Niedźwiedź”. Rysowali przygody Maszy, a na koniec oglądali kreskówkę o przygodach niesfornej dziewczynki i łagodnego niedźwiedzia.

Z niecierpliwością czekamy na obchody tego święta za rok!!!