Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przebiegały pod hasłem: „Wyobraź sobie”. Temu hasłu biblioteka poświęciła na korytarzu szkolnym gazetkę przypominającą . Zwracała ona uwagę na wyobraźnię , która jest aspektem wyróżniającym człowieka spośród tak wielu mieszkańców ziemi.

W ramach tego święta w nasza biblioteka przygotowała   też loterię, podczas której dzieci , aby otrzymać cukierek, musiały odpowiedzieć na pytania związane z bohaterami lub tytułami książek . Jak zobaczycie  na zdjęciach wydarzenie cieszyło się dużą popularnością.

W ramach Podlaskich  Spotkań z Pisarzami  uczennice z klasy VII miały okazję uczestniczyć w spotkaniu  z pisarką Agnieszką Tyszką - autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży. Dowiedziały się wiele o procesie twórczym i mogły poznać autorkę od  bardziej prywatnej strony.

Jak co roku w październiku jako szkoła przystępujemy do  wojewódzkiego konkursu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Najmłodsi przygotowują prace plastyczne . W tym roku chętnie zgłosiły się klasy III a i b. W etapie szkolnym zostały wyłonione trzy najpiękniej wykonane prace plastyczne, które zostały wysłane na dalsze eliminacje. W konkursie wiedzy związanej z pisarkami A. Tyszką i Z. Orlińską w dwóch etapach szkolnych(klasy IV-VIII) wzięli  udział uczniowie klas starszych . Do dalszych etapów zakwalifikowały się uczennice, które już 14 listopada  w Centrum Edukacji Nauczycieli podejmą  dalsze zmagania  o nagrody.

W tym roku, w ramach obchodów święta ,  biblioteka zaprosiła dzieci z klasy I a wraz z wychowawczynią na bal postaci związanych z szeroko pojętą literaturą dziecięcą. Nasi milusińscy przebrali się za różne postacie baśniowe, filmowe czy komiksowe.  Bawili się świetnie przy przebojach dla dzieci. Tańcom towarzyszyły gry i zabawy oraz znakomity humor.