Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  nasza  biblioteka zaprosiła uczniów do wspólnych obchodów  tego ważnego święta.  Odbyły się dwa konkursy szkolne: fotograficzno-literacki „Moje Dojlidy jesienią” oraz konkurs na oryginalną zakładkę do książki. Okazuje się, że w naszej szkole przebywają świetni poeci, fotografowie i plastycy. Dzieci licznie poparły udział w konkursach, wykonując piękne prace. Najważniejszym konkursem, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły był międzyszkolny konkurs czytelniczy przebiegający w dwóch etapach „Czy znasz twórczość…?” Dziewczynki poznawały twórczość Wojciecha Letkiego i Barbary Mikulskiej. Uczestniczyliśmy też w spotkaniach autorskich z tymi twórcami.

III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica klasy Vc Maria.

Konkursowi czytelniczemu towarzyszył równolegle konkurs plastyczny dla dzieci z klas młodszych :  „Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?”

II miejsce zajął w nim Kamil z klasy IIa,

a wyróżnienie otrzymała Nikola  również z klasy IIa

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w tym miesiącu był korowód postaci literackich. Chętne dzieci przebrały się za dowolną, ulubioną postać  z książki. Korowód odwiedził wybrane klasy oraz panią dyrektor. Dzieci zaprezentowały  piękne stroje,  a także zadawały literackie zagadki. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane upominkiem.

Ekscytującym wydarzeniem była z pewnością słodka loteria. Cały dzień w bibliotece uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odpowiadania na  zadawane przez panie bibliotekarki pytania dotyczące literatury dla dzieci i młodzieży. Tego dnia nasza biblioteka odnotowała rekordową  liczbę odwiedzin.

W tym miesiącu została też w naszej szkole zapoczątkowana idea bookcrossingu